PFS Group stelt met trots Karl Abelshausen aan als nieuwe Chief Financial Officer. Met zijn brede ervaring in finance, M&A en integraties, en met een frisse kijk op de rol van finance binnen een groeiende organisatie, versterkt Karl voortaan het directieteam. “PFS Group bevindt zich op een kantelpunt”, zegt hij. “De komende jaren zullen we moeten springen.”
Hoe Karl Abelhausen zichzelf zou omschrijven? Als loyaal, introvert en doelgericht. “Qua kleurenprofiel zit ik zeker en vast in de rode zone. Wanneer ik mogelijkheden of potentieel zie, dan ben ik bereid om ver te gaan. Op dat vlak ben ik loyaal en doelgericht,” vertelt hij. “Anderzijds ben ik van nature introvert, maar ik kan me makkelijk in de rol van extravert plaatsen wanneer de situatie dat vraagt.”

Karl brengt een indrukwekkende professionele achtergrond mee. Hij startte zijn carrière bij PwC, waarna hij ruim tien jaar bij Telenet werkte in diverse financiële en strategische functies. Toch ziet hij zichzelf niet als een ‘accountant pur sang’. “Ik heb een academische achtergrond in rechten. Mijn kracht ligt niet per se in de accounting-technische zaken, maar wel in hoe je zaken optimaliseert vanuit de financiële kant.”
De juiste spirit binnen PFS Group
De eerste kennismaking met PFS Group kwam via een LinkedIn-advertentie. Maar de klik was er meteen. “PFS Group zit op een sleutelmoment in zijn ontwikkeling. Er staan de komende jaren veel dingen te gebeuren. Toen ik sprak met Luc Bresseleers, Stijn Wildiers en de mensen van IK voelde ik onmiddellijk de juiste spirit. Dit is exact de wendbare organisatie waar ik naar terug wilde keren.”
Finance als rechterhand van de business
Als CFO wil Karl finance binnen PFS Group positioneren als een strategische en meedenkende partner. “Finance wordt nog te vaak gezien als een controlerende of remmende kracht, terwijl het net een ondersteunende factor kan zijn. Als finance-afdeling moeten we er mee voor zorgen dat het bedrijf vooruitgaat en de juiste koers aanhoudt. In die zin is finance de rechterhand van de business.”
Ambities voor de komende jaren
Met zijn intrede als CFO bij PFS Group kijkt Karl al vooruit naar wat er op de agenda staat:
- Verdere uitbouw van de digitale dienstverlening
- Versterking van de Let’s Rethink Cleaning-strategie
- Integratie van recent overgenomen bedrijven
- Verkenning van nieuwe acquisities en segmenten
Met zijn strategische aanpak en geloof in de kracht van ondernemerschap, is Karl klaar om mee vorm te geven aan de toekomst van PFS Group.
